SON 10 YILIN EN İYİ KOMEDİ FİLMLERİ

Pzt, 26/11/2012
SON 10 YILIN EN İYİ KOMEDİ FİLMLERİ

“Moskova’nın Şifresi: Temel” vizyona girdiğinden beri hepimizin aklında o Türk sinemasındaki komedi film başarısına gitti.

Aslında herkesin de bildiği üzere Türk sinemasında en başarılı ve en çok izlenen film türleri arasında kesinlikle komedi ilk sırada geliyor.

Ee durum böyle olunca en iyi komedi filmlerini seçmemek de olmaz tabii.

İşte son 10 yılın en sevilen 10 komedi filmi! “Moskova’nın Şifresi: Temel”i sevenler, bunları daha izlemediyseniz çok şey kaybettiniz demektir!

RECEP İVEDİK

Şahan Gökbakar’ın yarattığı Recep İvedik karakteri artık sadece bir komedi filmi karakteri olmaktan çıktı. Recep İvedik artık markalaştı ve hemen hemen herkes de onu tanıyor. Bu kadar başarılı bir filmi bu listede görmemek ayıp olurdu zaten.

YAHŞİ BATI

Komedi denince akla gelen ilk isim kim mi? Tabii ki Cem Yılmaz! Ee Cem Yılmaz da bu kadar meşhur olunca, onun yaptığı her şey de çok beğeniliyor. Son filmi Yahşi Batı da Cem Yılmaz’ın bu başarılı projelerinden biri işte.

Oldukça keyifli bir Western komedisi.

DONDURMAM GAYMAK

Yurdum insanının en komik hali nasıl mı? Onları doğal hallerinde sergilemek. İşte Dondurmam Gaymak’ın hem Türkiye’de hem de dünyada bu kadar başarıya imza atmasının nedeni de bu doğallık ve gerçekliği.

Tam bir yeni dönem klasiği!

HABABAM SINIFI ÜÇ BUÇUK

“Hababam Sınıfı”nın orijinal filmi aslında Türkiye’nin gelmiş geçmiş en komik filmidir ve herhalde Türkiye’de yaşayan herkes tarafından izlenmiştir. Ama güçlü kadrosuyla yeni versiyonu da izleyenler tarafından oldukça başarılı bulundu.

Mehmet Ali Erbil sevenlerin özellikle kaçırmaması gereken bir yapıt.

KAHPE BİZANS

Cem Davran ve Mehmet Ali Erbil’in klasikleşmiş komedisi Kahpe Bizans ilk çıktığı günden beri oldukça popüler bir filmdir.

Cüretkar sahneleri ve orijinal esprileriyle, çağdaş Türk sinemasının en başarılı komedilerinden.

KUTSAL DAMACANA

Şafak Sezer de Türk sinemasının en başarılı komedyenlerinden biri. Özellikle Kutsal Damacana filmiyle tüm hünerlerini sergileyen Şafak Sezer’e ve filmin “parodik” konusuna bayılacaksın!

G.O.R.A.

İşte son 10 yılın en iyi komedi filmi. Cem Yılmaz’ın çok ses getiren, büyük bütçeli, uzay komedisi. “Dünyayı Kurtaran Adam”dan bu yana oldukça gelişmiş bir uzay filmi emin ol.

ORGANİZE İŞLER

Filmin ekibi Yılmaz Erdoğan, Cem  Yılmaz ve Tolga Çevik’ten oluşuyorsa bir film ne kadar kötü olabilir ki? İşte Organize İşler kesinlikle hayal kırıklığına uğratmayacak bir komedi!

OSMANLI CUMHURİYETİ

Osmanlı Hükümdarlığı’nda Ata Demirer gibi bir isim, hem de günümüzde geçen bir hikaye. Ne kadar komik olabileceğini artık sen düşün.

VİZONTELE

Bir film hem güldürüp hem de ağlatıyorsa, zaman zaman da düşünürüyorsa o filmin gerçekten çok iyi olduğunu anlayabilirsin. İşte buna en güzel örnek, Vizontele.

Yorum

POPÜLARİTE

39017
stars gencaver