KAR KEYFİ YAŞAYABİLECEĞİN EN İYİ BEŞ YER

Çrş, 02/01/2013
KAR KEYFİ YAŞAYABİLECEĞİN EN İYİ BEŞ YER

Yeni bir yıla girdik. Kışın en yoğun yaşandığı ay, Ocak'a merhaba dedik! 

Kış modası, kış makyajı derken kendimizi yavaş yavaş kışa adapte etmeye başladık. Her mevsimin keyfi ayrı. Kışın yapılan aktivitelerin de eğlencesi, tadı bir başka oluyor. Hele de her yer yavaş yavaş beyazlara bürünürken neden bunun keyfini çıkarmayalım ki?

Sömestr tatili de çok yaklaşmışken, kışın keyfini çıkarmanın en iyi yollarından biri kar tatili. Şanslıyız ki ülkemizde kar tatili yapabilinecek yerler bir hayli çok. Buralarda karlar içinde dilediğin kadar yuvarlanabilir, kayak yapabilir ve çeşitli kış sporlarıyla çok eğlenebilirsin!

İşte karın keyfini en iyi yaşayabileceğin beş kış tatili merkezi!

1) ULUDAĞ / BURSA:

İlk akla gelen yerlerden biri tabii ki Uludağ! Bursa'nın incisi Uludağ, sunduğu olanaklarla kış tatili yapmak isteyenlerin ilk adresi. Birçok tesisin bulunduğu Uludağ'da snowboard, big foot, buz pateni, kar motorsikleti gibi aktivitelerle çok eğlenceli vakit geçirebilirsin. Normal kış şartları içinde kar kalınlığının üç metreye ulaştığı Uludağ'ı ziyaret etmek için en uygun zamanlar 20 Aralık - 20 Mart.

2) KARTALKAYA / BOLU:

Bolu'nun eşsiz doğası içinde bir cennet, Kartalkaya. Hele de beyazlara bürününce! Yaklaşık 2200 metre yüksekliği ile Kartalkaya da kış aktivitelerinin en yoğun olduğu yerlerden biri. Alp kayağı, kayaklı koşu, tur kayağı için oldukça uygun koşullara sahip Kartalkaya'da yapılan tatiller asla unutulmaz!

3) ABANT / BOLU:

Her mevsim güzel olan Abant, kışın beyazlara büründüğü zaman ayrı bir harika! Abant Gölü'nde dilersen balık tutabilir ya da ormanda karlar arasında romantik bir yürüyüşe çıkabilirsin! Temiz havası ve göl manzarasıyla Abant, kışın mutlaka görülmesi gereken yerlerden biri.

4) ERCİYES / KAYSERİ:

Orta Anadolu'nun en yüksek dağı Erciyes'in yüksek yerleri her mevsim karla kaplı. Normal kış koşullarında kar kalınlığı 2 metreyi bulan Erciyes Dağı özellikle helikopterli kayak için en uygun kayak merkezlerinden biri. Erciyes'i 20 Kasım - 20 Aralık tarihleri arasında ziyaret edebilir ve burada çok keyifli vakit geçirebilirsin.

5) PALANDÖKEN / ERZURUM:

Daha da Doğu'ya gidersek bizi tüm heybetiyle Palandöken karşılıyor. Kara iklimi etkisinde olması sebebiyle her zaman karla kaplı olan Palandöken, kış sporlarının en aktif yapıldığı yerlerden biri. Yaklaşık 3200 metre yüksekliğe sahip kayak alanıyla Palandöken'i ziyaret etmek için en uygun zamanlar 10 Aralık - 10 Mayıs arası.

Bu soğuk kış günlerinde yapılabilecek en güzel şeylerden biri de "Kahve Dünyası"nda arkadaşlarınla birlikte sıcacık bir bardak kahve içmek! Bunu yaparken sana özel kampanyanı da unutma!

SENİN DE KIŞ TATİLİ TAVSİYELERİN VARSA HEMEN BURADA PAYLAŞ!

 

 

Yorum

POPÜLARİTE

832
stars gencaver