INTERNETE BAĞLANMAK İÇİN ÇOK BEKLEDİK AMA

Sal, 15/01/2013
INTERNETE BAĞLANMAK İÇİN ÇOK BEKLEDİK AMA

Milenyum çağına girmeden hemen önce hayatımıza girdi. Önceleri bir çevir sesi ile varlığını duyurdu, şimdi bir VINN WiFi kadar yakın. İnternet, hayatımızın olmazsa olmazları arasında şüphesiz ki ilk sıralarda. Maillerimizi kontrol etmediğimiz, Facebook'ta kim ne yapmış diye bakmadığımız, Twitter'da yazmadığımız ve Foursquare'de check-in yapmadığımız bir gün bile olmuyor.

Peki, şimdilerin ulaşılması en kolay olan iletişim yöntemi internet; nerelerden gelmiş biraz bakıp nostalji yapmaya ne dersin?

Özellikle teknoloji meraklılarının ya da chat sevdalılarının bir hevesle evlerine bağlattığı internet, önceleri ev telefonuna mahkum yaşadı. Telefonla konuşulmayan zamanlarda bağlanılabilen internet; anne ve çocukları birbirine düşürdü. Telefonda konuşmak isteyen anneler ve internete bağlanmak isteyen çocukların çatışması uzun bir süre sürdü.

Ardından evlerde oluşturulan ikinci hatlar sayesinde bu çatışma, tam çözümü bulunamasa da dindi. Sonunda modemlerin geliştirilmesiyle öğrenci evlerinin kurtarıcıları haline geldiler. Telefon cihazı olmasa da hat ve modemin yeterli olduğu günler geldi, çevir sesi duyulmadan internete bağlandık.Kişisel bilgisayarların yayılması, masaüstü bilgisayarlarının ise profesyonel hayatla sınırlı kalmasıyla beraber internette de devir değişmeye başladı. Modemlerden bilgisayarlara uzanan uzun kablolar gitti, yerlerine her an her yerden hem de kablo olmaksızın bağlanabileceğin WiFi'lar girdi hayatımıza. Kablosuz internet alanı anlamına gelen Wi-Fi simgesini görmek ise sevinmeye yetti...

Şimdi de yerinde duramayan, içi içine sığmayan; gördüğü, duyduğu bir şey için meraklanan herkes için ama en çok da gnçtrkcll'liler için Turkcell VINN geldi! :)
Kablo yok, sınır yok. "Burada internet var mı? Şifresi nedir acaba?" diye sormak hiç yok! Artık VINN WiFi ile istediğin yerde, istediğin zaman internete bağlanabiliyorsun.
Devir teknoloji devriyse sen sen ol VINN WiFi'sız gezme!

Üstelik şimdi sadece gnçtrkcll'liler için çok özel bir kampanya ile karşında!

TAM BURADA VINN WIFI'IN SENİ BEKLİYOR!

Yorum

POPÜLARİTE

11035
stars gencaver