5 ADIMDA ÖĞRETMENİN GÖZÜNE GİRME YOLLARI

Pzt, 14/01/2013
5 ADIMDA ÖĞRETMENİN GÖZÜNE GİRME YOLLARI

Okulda arkadaşların tarafından çok seviliyorsun, belki de okulun en popülerlerinden birisin. Peki öğretmenlerinle aran nasıl?

Öğretmenlerinle aranın süper olması için sınıfın en çalışkanı olmak zorunda değilsin. Sınavların da arka arkaya dizildiği bu günlerde işte öğretmenlerinin gözüne girmek için yapman gereken 5 şey!

1) SORU SOR!

Konuyu bil bilme, öğretmenine soru sormaktan çekinme! Bu konuyla ilgileniyor ve merak ediyorsun anlamına gelir ve bu da öğretmenini çok mutlu eder. Özellikle teyit edici sorular, yani "Böyle olunca böyle oluyor, değil mi?" tarzı sorular seni kurtaracaktır.

2) PARMAK KALDIR!

Dersin başında kolay bir soruya cevap ver. Daha sonra öğretmeninin sorduğu diğer sorulara parmak kaldırmaya devam et. Zaten bir kere cevap verdiğin için, öğretmen seni kaldırmayacaktır ama tüm sorulara parmak kaldırdığın için gözüne girmiş olacaksın.

3) ÖĞRETMENİN SÖYLEDİKLERİNİ TEKRARLA!

Öğretmen bir şey anlatırken ağzından çıkan son kelimeyi sanki daha önceden biliyormuş gibi tekrarla ve kendinden emin görün. Bu konu hakkında ön hazırlık yaptığın anlamına gelir ki bu da öğretmenlerin en hoşuna giden şeylerden biri.

4) SORULARI ÇÖZER GİBİ YAP!

Öğretmen tahtaya bir soru yazdığında çözemesen de çözer gibi yap. Bu uğraştığın ve dersle ilgilendiğin izlenimi yaratacaktır.

5) NABZA GÖRE ŞERBET VERMEYİ UNUTMA!

Önce öğretmenini iyi tanı! Derste neler yapılmasından hoşlanmıyor/hoşlanmıyor, bunları bir kenara not et ve asla ona ters gitme! Mesela disiplinli bir öğretmenin varsa, derste espri yapmaktan biraz uzak durabilirsin :)

Tabii sınavlarda başarılı olmadan da olmaz! Ders notlarına mı ihtiyacın var? Hemen buradan istediğin ders notuna ulaş!

 

Yorum

POPÜLARİTE

11179
stars gencaver