2012'YE DAMGASINI VURAN EN İYİ 10 FİLM

Teknoloji ne kadar ilerlerse ilerlesin, sinemaya gitmenin verdiği o keyfi hiçbir şey veremez herhalde.

Hafta sonları dışarıda ne kadar soğuk, ne kadar yağmurlu bir hava olsa da evden çıkıp sinemanın sıcacık salonuna girmenin, yüzlerce kişiyle aynı filmi izlemenin tadı gerçekten farklı. 

Bir de tabii heyecanla beklediğimiz ve çok sevdiğimiz aktörlerin oynadığı muhteşem filmleri izlersek, bu zevk tavan yapıyor.

Bu sene de bu açıdan çok şanslıydık. Pek çok muhteşem film vizyona girdi. O zaman, hazır sene biterken bir top on listesi yapmazsak olmaz değil mi?


10) ARAF

Özcan Deniz ve Neslihan Atagül'ün olay yaratan filmi yılın en güzel filmlerinden değildi de neydi?

Acıklı, hüzünlü ve aşk dolu bu muhteşem filmi, 2012'yi hatırlamak için mutlaka izlemen gerekir.9) ÇANAKKALE ÇOCUKLARI

Sinan Çetin'nin bu duygu dolu filmi 2012'ye imzasını attı. Tüm ailesini oynattığı bu film, ileride 2012 deyince akla geleceklerden.

8) UZUN HİKAYE

Osman Sınav'ın muhteşem filmi "Uzun Hikaye" de yılın en güzel Türk filmlerindendi. 

Kenan İmirzalıoğlu'nu Bulgar Ali rolünde izlemek herkes için gerçekten çok iyi bir deneyimdi.7) ARGO

Ben Affleck'in yeniden yönetmen koltuğuna oturduğu "Argo" politik macera filmlerini sevenlere muhteşem dakikalar yaşattı.

Filmin muhteşemliği ile ve eleştirmenler tarafından aldığı tam notla, Ben Affleck yeniden sinema dünyasındaki yeteneğini ispatladı.

6) LIFE OF PI (PI'NİN YAŞAMI)

Ang Lee'nin bu görsel yolculuğuna çıkmak için yılın son günlerini beklemek zorunda kaldık ama yine de sadece fragmanından bile ne kadar güzel bir film olduğunu anlamak mümkündü.

Muhteşem efektler, muhteşem bir konu ve muhteşem oyunculuk. Kesinlikle 2012'nin en iyi filmiydi.5) SKYFALL

2012'ye damgasını vuran en büyük film belki de yeni James Bond "Skyfall"du. Gerek İstanbul sahneleriyle, gerek yeni Bond kızıyla, gerekse Daniel Craig ile "Skyfall" kesinlikle yılın en iyilerinden biriydi.

4) EVİM SENSİN

"Skyfall"u sollayan bir film olur mu diye düşünürken birden aynı hafta vizyona giren "Evim Sensin" çıktı ortaya.

Romantik ve bol ağlamalı konusuyla, Özcan Deniz ve Fahriye Evcan hepimizin çok severek izlediği bir film oldu.3) CLOUD ATLAS (BULUT ATLASI)

Zengin oyuncu kadrosu ve eşsiz konusuyla, bu yılın "Matrix"i kesinlikle "Cloud Atlas"tı. 

İzleyenlere keyifli dakikalar yaşatan bu film hem yılın en iddialı filmi, hem de Oscar'ın en güçlü adaylarından gibi duruyor.

2) DARK KNIGHT RISES (KARA ŞÖVALYE YÜKSELİYOR)

2012'nin ilk aylarında vizyona giren ve herkesi etkileyen bu yeni Batman filmi de yılın en iyi aksiyon filmiydi denebilir.

Güçlü efektleri ve efsanevi konusuyla, Bruce Wayne yine çok ama çok ilgi çekti.1) THE HOBBIT: AN UNEXPECTED JOURNEY (HOBBİT: BEKLENMEDİK YOLCULUK)

İşte 2012'nin en iyi filmi. Hem en çok beklenen filmlerden hem de Peter Jackson'nın uzun bir süreden sonra tekrar herkesi Yüzüklerin Efendisi kadar etkilediği yeni üçlemesinin ilk filmi "The Hobbit: An Unexpected Journey" 2012'nin en iyisi.

Hem de büyük bir olasılıkla önümüzdeki iki yıl da gelecek iki yeni Hobbit filmiyle aynı şekilde olacak. 


BU SENE SENİN FAVORİN HANGİSİYDİ?

Yorum

POPÜLARİTE

41840
stars gencaver